Door een kapotte server van de Grote Zaal is de film van vanavond 23 april geannuleerd. We zijn hard bezig met de reparaties, Kaarthouders zijn telefonisch geïnformeerd.
Een kleine Schotse stad. Het leven van de slimme, grappige John Davidson ziet er in 1983 veelbelovend uit. De getalenteerde voetbalkeeper droomt van een professionele carrière en ook op school hoort hij bij de besten. Maar dan begint hij opeens ongecontroleerd te vloeken en bewegen. In een tijd waarin Gilles de la Tourette zelfs door artsen nog nauwelijks begrepen werd, raakt hij buitengesloten van de wereld om hem heen: hij wordt gepest op school en de relatie met zijn familie verslechtert. John trekt zich steeds meer terug, gebukt onder angst, schaamte en eenzaamheid. Alles verandert wanneer hij als twintiger Dottie ontmoet, de nuchtere moeder van een oud-klasgenoot. Met haar onvoorwaardelijke steun vindt hij een belangrijk doel en het zelfvertrouwen om zichzelf te zijn. Eerlijk, grappig en diepmenselijk.
I Swear vertelt het inspirerende, waargebeurde verhaal van de Schot John Davidson, een vooraanstaande woordvoerder voor Tourette die met zijn oprechtheid, veerkracht en humor de wereld helpt inzien wat het betekent om te leven met de aandoening. Het resultaat is een Britse ‘kitchen-sink dramedy’ die de uitdagingen waarmee de jonge Schot wordt geconfronteerd niet uit de weg gaat.
De film won dit jaar de Publieksprijs van het Internationale Film Festival Rotterdam en werd daarnaast bekroond met drie BAFTA’s, waaronder Beste Acteur voor Robert Aramayo en zijn ontroerende vertolking van Davidson.
In de pers:
VPRO Cinema (★★★★☆) 'Hartverwarmende biopic die precies de juiste mix gebruikt van tragiek en humor'.
NRC (★★★★☆) 'Jongeman leert leven met Gilles de la Tourette in het geestige en ontroerende ‘I Swear. Een film met een lach en een traan'
De Volkskrant (★★★★☆) 'Regisseur Kirk Jones dient de misère van de personages serieus op, zonder dat zijn drama al te loodzwaar wordt'. Het op momenten droevige ‘I Swear’, over leven met tourette in een omgeving vol onbegrip, kent ook humor en warmte’
Filmkrant ‘Ontwapenend onaangepast. Biopic over het loodzware leven van een Schotse jongen met het syndroom van Gilles de la Tourette raakt universele snaar’
The Guardian, GB (★★★★☆) ‘Deze biopic over een baanbrekende activist voor mensen met het syndroom van Tourette is grappig, krachtig en ontroerend. 'De film van Kirk Jones is ontzettend warm en genereus'